• Son Yazılanlar

 • Kategoriler

 • Arşivler

 • sulu-sarjİnsanoğlunun hayal ettiği her şey tek tek gerçekleşiyor. Teknolojik gelişmelerin insanın hayatına sağladığı bir dizi kolaylıklardan biri de su ile şarj etme teknolojisidir. Herhangi bir elektrik akımına gerek duymadan sadece su ile enerji üreten bu mekanizma gerçekten son derece ilgi çekici bir hal aldı. Duyanın kulaklarına inanamadığı bu deney nihayet hayata entegre ediliyor. İsviçre’nin Stokholm şehrinde bir teknoloji araştırması yapan firmanın ilk olarak denemelerini yaptığı bu müthiş buluş sonunda sonuç verdi. Dünya üzerinde ilk ve tek olan su ile telefonu şarj eden makine ile su bir telefonu şarj edebilecek kadar enerji üretebilmektedir. Cihaz içerisine konulacak suyun yapısı hiç önemli değildir. İster şekerli olsun, ister tuzlu isterseniz de çamurlu olsun. Veya herhangi bir su birikintisinden aldığınız su olsun hiç önemli değil önemli olan bileşiğinin su olmasıdır. Cihaz tamamen mikro hücre teknolojisi kullanılarak, suyun cihaz içerisindeki metal mekanizmaya değerek hidrojen gazı ortaya çıkarması ile gerçekleşen enerji ile olmaktadır. Sistem aslında bilinen bir sistemdir ve basittir. Oksijen ile bir araya gelen hidrojen gazı beraberinde kimyasal bir enerji ortaya çıkarıyor. Bu enerji bir süre sonra elektrik enerjisine dönüşüyor. Ardından istenilen cihazın özelliklerine göre micro-USB cihazı ile telefona bağlanarak şarj ediliyor. Bilindiği gibi ülkemizde normal şartlarda bu cihazın kullanılması yersizdir. Çünkü ülkemizde elektrik çok rahat bir biçimde temin edilebilmektedir. Sulu şarj teknolojisinin en kötü özelliği ise çok pahalı olmasıdır.  Yaklaşık olarak 250 dolara yakın bir fiyattan satışa sunulacak bu cihaz ile beraberinde her biri 15 dolar olan ve silis içeren disklerden de almanız gerekmektedir. Bu disklerin de her birinin iki defa şarj etme imkanı sunması bu cihazın en büyük handikabı oluyor.

  Apple iOS 7 Özellikleri ismi ile yayınlamış olduğum konu apple ios, apple ios 7 özellikleri ve ios 7 güncelleme gibi bilgiler içermektedir.

  Yazar Hakkında

  Göksel Özardalı

  1994 yılında Edirne'de doğdum. Yıldız Teknik Üniversitesi'nde okuyorum. Wordpress, SEO, PHP ve Ruby üzerinde uğraş veriyorum. Teknoloji ile yakından ilgiliyim. Bundan sonraki hayatımı da bilgisayar teknolojileri üzerine şekillendirmeyi planlıyorum.

  Yorum Yapmak İstermisiniz?