Hakkımda

Merhaba, 21 Aralık Edirne doğumluyum. Bilgisayarla ilk olarak 5.sınıfın başlarında tanıştım. O zamandan beri bilgisayarla ilgileniyorum. Yıldız Teknik Üniversitesi’nden mezun oldum. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nde ise Yönetim Bilişim Sistemleri okumaya devam ediyorum. Haziran 2018 – Nisan 2019 tarihleri arasında İnfoloji Teknoloji ve İnovasyon A.Ş. şirketinde Yazılım Geliştiricisi olarak çalıştıktan sonra Mayıs 2019 itibariyle Savunma Sanayii Başkanlığı Savunma Sanayii Akademisi projesi olan Vizyoner Genç projesi için, TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş. şirketine Yazılım Uzmanı olarak transfer oldum. Şu anda Ankara’da yaşıyorum. Başkent Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansı yapıyorum.

Bilgisayar neden bu kadar ilgimi çekiyor bu merak nereden geldi kısaca bahsedecek olursam aslında beni bilgisayar alanına yönlendiren şey ücretsiz blog sistemi blogcu.com oldu. Bu sistemi keşfettikten sonra burada kendime bir blog açtım ve yazılar yazıp paylaşmaya başladım. Bu işten gün geçtikte daha da keyif alıyordum. Sonra bu ufak blogun yanına birde forum kurdum ve bu forumun düzenlemeleri ile uğraştım. Bu sefer uğraşlarımın içine kod kısmına da girmeye başlayınca basit düzeyde HTML öğrenmeye başladım. Daha sonra  kendimi bu alanda geliştirmek için internet üzerindeki hazır sistemleri kurcaladım, videolar izleyerek kendimi geliştirdim. Hala da her gün yenilenen teknolojiyle birlikte ben de kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Bilgisayar bilgilerime gelirsek, veritabanı destekli web uygulamaları rahatlıkla yazabilirim. Aynı zamanda WordPress sistemlerini düzenleyebilir, eklentiler yazabilirim. Unity ile 2D mini oyunlar geliştirebilirim.

PHP (Laravel) ve JavaScript (Vue.js)  ile çalışmayı çok sevsem de Java, C# ile otomasyon uygulamaları yazabilirim. Mobil için ise ilgi alanıma çok girmediği için temel seviye React Native ile yetiniyorum. Ionic ve Angular konusundaki tecrübelerim için ise yorumum yok sevmedim, sevemedim.

Okulda geçen eğitim hayatı ve kendi başıma bir şeyler öğrenmeye çalışmanın dışında “gelecekte ne olmak, neci istiyorum ben?”  sorusunun cevabını bulduğumu düşünüyorum. Bu yüzden internet üzerine yoğunlaştım ve bir çok çalışmada bulundum. İnternet üzerinden çok sayıda değerli kişiyle tanıştım ve çeşitli konularda insanlara destek sağladım.

Okul süresince üyesi olduğum (YTÜROK) Robotik ve Otomasyon Kulübü’nün Bilişim Koordinatörü görevini 2015 – 2016 yılı içerisinde sürdürdüm. Yıl içerisinde etkinlik sitelerini tasarlayıp , internet reklamcılığı işlerini yaptım ve kulübün ROK Otomasyon Sistemini hazırlayarak kulübe değer katmaya çalıştım.

Yukarıdaki satırları okuyunca sadece bilgisayarla uğraşan tek işi, hobisi bilgisayar olan biri gibi gözüksem de aslında öyle değilim. Hobilerim arasında müzik dinlemek, satranç oynamak, online oyun oynamak (hem de ne oynamak rekorlara koşabilirim), film ve özellikle yabancı dizi seyretmek var. Bu saydıklarımdan özellikle satranç en eski hobim. Daha 1.sınıfa giderken öğrendiğim  ve o zamandan beri devam eden bir hobi bu. O yaşlarda turnuvalara katılıp yenilince ağlayarak annesinin yanına koşan ben, bu hobide kendimi geliştirip; il içerisinde bir çok derece, başarı belgesi ve madalya kazandım. Şu zamanlar eskisi kadar aktif olmasa bile hala bu hobimi internet üzerinden ve ya yakın arkadaşlarım ile oynayarak devam ettiriyorum.

Müzik ile aram iyidir. Her tarz müziği dinliyorum.

Kişisel yaşantıma gelirsek sessiz, sakin bir hayatım var. Ufak tefek şeyler için insanları kırmayı ya da anlaşmazlıklarda tartışmayı sevmem. Çok sosyal biri sayılmam. Bilgisayar üzerinde bir işiniz varsa ister istemez asosyal biri olmak zorunda kalındığını düşünüyorum.

Sıcak havalardan ve güneşten pek hoşlanmadığım için genellikle geceleri dışarı çıkarım. Kötü alışkanlıklarım yok sayılabilecek kadar az.

Kendimi size tanıtabilmek için aklıma gelenler şimdilik bu kadar. Sonuna kadar okuyan, vakit ayıran herkese sonsuz teşekkürler.

Göksel.