Hakkımda

Merhaba, 21 Aralık 1994 yılında Edirne’de doğdum. Bilgisayarla ilk olarak 5.sınıfın başlarında tanıştım. O zamandan beri bilgisayarla ilgileniyorum. Yıldız Teknik Üniversitesi‘nde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünden mezun oldum. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nde ise Yönetim Bilişim Sistemleri okumaya devam ediyorum. Haziran 2018 – Nisan 2019 tarihleri arasında inlab – Smart Technologies şirketinde Yazılım Geliştiricisi olarak çalıştıktan sonra Mayıs 2019 itibariyle TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş. şirketine Yazılım Uzmanı olarak transfer oldum.

Bilgisayar neden bu kadar ilgimi çekiyor bu merak nereden geldi kısaca bahsedecek olursam aslında beni bilgisayar alanına yönlendiren şey ücretsiz blog sistemi blogcu.com oldu. Bu sistemi keşfettikten sonra burada kendime bir blog açtım ve yazılar yazıp paylaşmaya başladım. Bu işten gün geçtikte daha da keyif alıyordum. Sonra bu ufak blogun yanına birde forum kurdum ve bu forumun düzenlemeleri ile uğraştım. Bu sefer uğraşlarımın içine kod kısmına da girmeye başlayınca basit düzeyde HTML öğrenmeye başladım. Daha sonra  kendimi bu alanda geliştirmek için internet üzerindeki hazır sistemleri kurcaladım, videolar izleyerek kendimi geliştirdim. Hala da her gün yenilenen teknolojiyle birlikte ben de kendimi geliştirmeye çalışıyorum..

Bilgisayar bilgilerime gelirsek, şu an ki bilgilerim ile veritabanı destekli web uygulamaları rahatlıkla yazabilirim.Web scriptleri için arayüz hazırlayıp geliştirebilirim. Aynı zamanda WordPress sistemlerini düzenleyebilir, basit eklentiler yazabilirim. Unity ile 2D mini basit oyunlar geliştirebilirim. C# ile basit düzeyde uygulamalar yazabilir, otomasyonlar oluşturabilirim. Son zamanlarda PHP Frameworklerinden Laravel ile çalışıyorum. Mobil için ise React Native konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Okulda geçen eğitim hayatı ve kendi başıma bir şeyler öğrenmeye çalışmanın dışında “gelecekte ne olmak, neci istiyorum ben?”  sorusunun cevabını bulduğumu düşünüyorum. Bu yüzden internet üzerine yoğunlaştım ve bir çok çalışmada bulundum. İnternet üzerinden çok sayıda değerli kişiyle tanıştım ve çeşitli konularda destek sağladım.

Okulda üyesi olduğum (YTÜROK) Robotik ve Otomasyon Kulübü’nün Bilişim Koordinatörü görevini 2015 – 2016 yılı içerisinde sürdürdüm. Yıl içerisinde etkinlik sitelerini tasarlayıp , internet reklamcılığı işlerini yaptım ve kulübün ROK Otomasyon Sistemini hazırlayarak kulübe değer katmaya çalıştım.

Yukarıdaki satırları okuyunca sadece bilgisayarla uğraşan tek işi, hobisi bilgisayar olan biri gibi gözüksem de aslında öyle değilim. Hobilerim arasında müzik dinlemek, satranç oynamak, online oyun oynamak (hem de ne oynamak rekorlara koşabilirim), film ve özellikle yabancı dizi seyretmek var. Bu saydıklarımdan özellikle satranç en eski hobim. Daha 1.sınıfa giderken öğrendiğim  ve o zamandan beri devam eden bir hobi bu. O yaşlarda turnuvalara katılıp yenilince ağlayarak annesinin yanına koşan ben, bu hobide kendimi geliştirip; il içerisinde bir çok derece, başarı belgesi ve madalya kazandım. Şu zamanlar eskisi kadar aktif olmasa bile hala bu hobimi internet üzerinden ve ya yakın arkadaşlarım ile oynayarak devam ettiriyorum.

Müzik ile aram iyidir. Her tarz müziği dinliyorum.

Kişisel yaşantıma gelirsek sessiz, sakin bir hayatım var. Ufak tefek şeyler için insanları kırmayı ya da anlaşmazlıklarda tartışmayı sevmem. Çok sosyal biri sayılmam ve pek arkadaşım yok. Çevre edinmeyi denedim ama bu beni daha çok bunaltıyor beceremiyorum. Belki de bu sebepten dolayı bilgisayar üzerine yoğunlaşmış olabilirim. Bilgisayar üzerinde bir işiniz varsa ister istemez asosyal biri olmak zorunda kalındığını düşünüyorum çünkü.

Sıcak havalardan ve güneşten pek hoşlanmadığım için genellikle geceleri dışarı çıkarım. Kötü alışkanlıklarım yok sayılabilecek kadar az. Ders çalışmayı çoğu kişi gibi sevEmiyorum.

Kendimi size olduğu gibi tanıtabilmek için aklıma gelenler şimdilik bu kadar. Sonuna kadar okuyan, vakit ayıran herkese sonsuz teşekkürler.

17 yorum

  1. Kardeşim site için tebrik ederim. Bu işte daha güzel şeyler yapıcağına inanıyorum ve başarılarının devamını görmek isterim.

  2. hayırlı olsun kardeş. kardeş diyorum yaşın 16 benim 2 katı. ogame de gördüm bi göz atayım dedim. bende bilgisayar öğretmeniyim sen hala okuyor musun. siten başlangıç için iyi. bu işlerde tecrübe kazandıkça iyi ürünler ortaya çıkar. daha 1 sene oldu diyorsun. ama oyun merakın o kadar da iyi değil. herşeyin fazlası zarardır. tekrar hayırlı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir