Büyük boyutlu veritabanı yüklemek

Bu makalemde çoğu kullanıcının merak ettiği ve başına dert olan konumuz veritabanı yedeği yükleme konusunda birşeyler yazmak istedim.Bildiğiniz gibi büyük boyutlu veritabanı yedeklerini yüklerken bazen sıkıntılar yaşıyoruz veritabanını direk import işlemiyle yükleyemediğimiz için veritabanını parçalama gibi işlemlere başvurmamız gerekiyor.Tabi bu gibi durumlarda bize bazı ufak araçlar gerekiyor.İşte sizlere bu gibi durumlarda yardımcı olacak araçlar ve bunları indirmek için gerekli linkler.

“SQLDumpspliter”

Bu araç ile büyük boyutlu veritabanı yedeklerinizi ufak parçalara bölebilirsiniz.Bu araç sadece parçalama işlemi yapıyor.Bu aracı buraya tıklayarak bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

“BigDump”

Bu aracımız ile büyük boyutlu yedeklerimizi import edebiliriz.Bu import işlemini gerçekleştirmek için veritabanını parçalara ayırmamıza gerek yok.Eğer BigDump aracını kullanacaksanız “bigdump.php” içerisindeki Veritabanı bilgilerini kendinize göre düzenlemeniz ve yedeğinizin bulunduğu adresi göstermeniz yeterli.BigDump İmport aracına buraya tıklayarak sahip olabilirsiniz.

“MySQLDumper”

Bu aracımızda veritabanı yedeğini import etme işlemine yarıyor.Bu aracı daha önce kullanmadığım için ayrıntılı bir bilgi veremiyorum.Fakat bu aracı kullanan arkadaşlarım memnunlar,alternatif olarak kullanabileceğiniz bir araç.Bigdump’a göre biraz daha kapsamlı olduğunu söyleyebilirim.Aracımız Veritabanı tamiri gibi alternatif menü seçenekleride sunmakta.Buraya tıklayarak MySQLDumper ile ilgili dosyalara ulaşabilirsiniz..

Hoşunuza gidebilir

1 Yorum

  1. ben denedim üstadım mysql dumper bu saydıkların arasında sanırım hem en garantilisi hem en hızlısı hemde en iyisi diyebilirim 210 mb lık veritabanı (SQL) dosyasını şuan yüklüyorum tavsiye ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir