Gmail’e Mail Hesabı Eklemek

gmail-appMerhaba, bir çok mail hesabı kullanmak zorunda olanlar için bu mail hesaplarını tek tek kontrol etmek fazlası ile zor olabiliyor. Eğer benim gibi outlook ya da benzeri eposta programları da kullanmak istemiyorsanız e posta hesaplarınızı gmail hesabınız üzerine ekleyerek tekrar tekrar her posta hesabı için şifre girişi yapmadan tek bir arayüzden yönetebilirsiniz.

Öncelikle https://mail.google.com adresine giriyoruz ve gmail hesabımıza giriş yapıyoruz. Daha sonra ekrana gelen alandan;

gmail-eposta-baglamak-1

kısmına tıklıyoruz.

Karşımıza gelen pencere şöyle olacaktır;

gmail-eposta-baglamak-2

 

* Sahip olduğunuz başka bir e-posta adresi ekleyin alanına tıklanıldığında ekrana gelen sayfadan aşağıdaki şekilde ayarlamaları yapıyoruz.

gmail-eposta-baglamak-3

gmail-eposta-baglamak-4

Bu işlemler sonrasında hesabımıza eklediğimiz mail adresine bir onay e-postası gelmektedir. E-posta hesabınıza giriş yaparak bu onay linkine tıklamadığınız sürece eklediğiniz hesaba gmail üzerinden ulaşamazsınız.

İlk işlemi gerçekleştirdikten sonra aşağıdaki resimde görünün linke tıklıyoruz;

gmail-eposta-baglamak-5

 

gmail-eposta-baglamak-6
gmail-eposta-baglamak-7

 

Bu işlemlerden sonra gmail hesabınız üzerinden eklediğiniz tüm mail adreslerinizi kontrol edebilir ve eklediğiniz mail adresleri üzerinden mail gönderebilirsiniz.

Hoşunuza gidebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir