İnternetten E-kitap satarak para kazanılır mı?

E-kitap satarak para kazanma fikri çoğu kişi için vakit kaybı olarak nitelendiriliyor. Oysa yurt dışında Amazon.com gibi büyük siteler E-kitap satışı yapılmasına izin vermekteler ve bu e-kitap yazarları internette sattıkları e-kitaplar ile iyi miktarlarda para kazanıyorlar.

İnternet çok geniş bir dünya ve hedeflediğiniz konu ile milyonlarca insana ulaşabiliyorsunuz. Böyle büyük bir ortamda fikirlerinize değer veren ve onları okumak isteyen kişiler elbet çıkacaktır. İşte internetten e-kitap ile para kazanmak için tavsiyelerim.

İyi bildiğiniz bir konu hakkındaki yorumunuz ve ya verdiğiniz bir teknik bilgi metinini oluşturup internette satışa sunabilirsiniz. Bu yazdığınız e-kitapların içeriğini merak eden mutlaka bir kaç kişi çıkacak ve kitabınızı satın alacaktır. Burada bir önemli püf nokta ise içeriğin gerçekten özgün olması, profesyonelce kaliteli şekilde hazırlanmış olması ve mümkünse yazılış amacıyla alakalı gerçekten doyurucu bir çalışma olmasıdır.

E-kitap yazarak internetten para kazanma fikrine karar verdiyseniz yazacağınız e-kitaplarda güncel olayları da göz önünde bulundurarak günümüzdeki ihtiyaca ve talepler doğrultusunda hazırlarsanız e-kitapları satma şansınız artacaktır. Mesela yeni çıkmış bir telefon ile alakalı telefonun kullanımından, cihazın görünüm ve teknik özelliklerine ve cihaz ile alakalı önerilerinizi içeren geniş bir e-kitap oluşturup bunu PDF formatıyla internet üzerinde 1 kaç $’a satabilirsiniz. 1,2$ göze ufak bir rakam gibi gelse de talebin çok olduğu bir konuda yazdığınız ekitap ile bir kaç yüz satış garantileyebilirsiniz ve uygun bir fiyat ile sunduğunuz kitabı daha çok kullanıcıya satmanız daha kolaydır. Sattığınız e-kitaplar ilgi çekerse internet üzerinde bu kullanıcıların da sizin e-kitabınız hakkında olumlu yorumlar yapması ile belki de bir kaç günlük bir hazırlık sonrasında hazırladığınız e-kitabınız size 200,300$ gibi miktarlar kazandırabilir. Çok rağbet edilen bir konu ile alakalı bir ekitapyazdıysanız bu sayı daha da artarak 3 ve 4 sıfırlı miktarlar kazandırarak belki de kredi kartınızın borcunu kapatmada bir destek; belki de ailenizle 1,2 haftalık mini bir yaz tatili yapma imkanı sunabilir.

Özellikle internetten para kazanmak için denenebilecek basit bir yoldur, eğer en azından ay sonunda bir kaç faturamı ödeyecek bir ek gelir imkanı çıksa diyorsanız bu tarz bir işe girişebilirsiniz..

Hoşunuza gidebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir