Kayıt defterini temizleyerek bilgisayarı hızlandırın

Hergün kullandığımız bilgisayarlarımızda kurduğumuz programların haddi hesabı yok. Bazen bu kurduğumuz programları işimiz bittikten sonra siler, bilgisayarımızdan kalktığını düşünürüz. Ama çoğunluklu bilgisayardan tamamen silinmezler. Bu program kalıntıları kayıt defterinde ve diğer alanlarda istemesek bile bazı ufak tefek kalıntılar bırakabilir. Bu olaylar zaman içerisinde bilgisayarımızın yavaşlaması ile son bulur ve bir süre sonra format kaçınılmaz hale gelir. İşte bu durumları yaşamamak ya da bu sorunlardan kurtulmak için format haricinde bir çözüm var. Program kalıntılarını temizlik programlarıyla temizleyebiliriz. Wise Registry Cleaner bu iş için bizlere fazlasıyla yeten bir program. Türkçe arayüzü ve kullanım kolaylığı ile bilgisayardan ben anlamam ki diyenler bile rahatlıkla kullanabilir.

Programı kurup 3 ana menüden sadece tara ve daha sonra sil butonlarına basmamız yeterli oluyor. Kayıt defterindeki bu gereksiz kalıntılar silindikten sonra bilgisayarınızda gözle görülür derecede performans artışı sağlanıyor. Yaklaşık 3-4mb gibi bir setup dosyasına sahip olan programı bilgisayarınıza indirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. Şimdi resimli olarakta kısaca programı nasıl kullanabileceğinizi gösterelim. Ayrıca Wise Disk Cleaner konumuza da göz atarak Diskteki gereksiz dosyaları temizleyebilirsiniz..

Öncelikle dosyamızı indirelim: Wise Registry Cleaner

Dosya şifresi: gokselozardali.com

Dosya boyutu: 2.18MB

Programı rardan çıkartıp kurulum gerçekleştirelim. (Bu alanı anlatmıyorum)

Kurulum sona erdikten sonra programı açtığımızda şu şekilde bir arayüz açılıyor.

 

Buradan taramayı başlat butonuna basıyor ve tarama işleminin sonlanmasını bekliyoruz. Programımız kayıt defterindeki gereksiz dosyaları ve sorunları tespit etmeye başlıyor.

 

 

Temizliği başlat butonu ile temizliği tamamlıyoruz. Daha sonra Sistem Ayarlama alanına basıyoruz, karşımıza şöyle bir görüntü gelecek;

 

 

Ayar Çek butonu ile bu optimizasyon işlemini de tamamlıyoruz. Son olarak Kayıt birleştirme alanına basıyoruz. Bu sayede kayıt defterini tamamen düzenleyip bilgisayardaki işlemlerimizi tamamlıyoruz. Bu süreç içerisinde bilgisayar tepkisiz kalacaktır. Lütfen bekleyiniz ve işlem sonunda bilgisayar otomatik olarak yeniden başlayacaktır. Bilginize

Hoşunuza gidebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir